BIO

Fisheclectic to zespół muzyczny grający muzykę w stylu alternatywnego pop,  założony przez małżeństwo artystów: Joannę Kupczyńską (autorkę piosenek, wokalistkę)   i Łukasza Kupczyńskiego (autora tekstów, kompozytora, multiinstrumentalisty, producenta muzycznego).

Zespół Fisheclectic zadebiutował jako duet w roku 2012 płytą „Wejdź”, tematycznie inspirowaną Pieśnią nad Pieśniami. Znalazły się na niej piosenki takie jak : „Ogród”, „Krok za krokiem”, „Góra Mirry”, czy „Ukochana”.

Rok później muzycy rozpoczęli swoją działalność koncertową zapraszając do współpracy gitarzystę Michała Dziubę. Od tamtej pory muzycy koncertują w kraju i zagranicą zarówno na dużych scenach amfiteatrów i  filharmonii, jak i małych scenach klubowych.

W roku 2015  pojawiła się ich kolejna płyta – Biorę Ciebie, na której znalazły się między innymi ich najbardziej popularne utwory: „Chcę widzieć Cię” (ponad 2 mln. Odtworzeń w serwisie YouTube) i „Ucisz się”.

W maju 2018 odbyła się premiera najnowszej płyty zespołu pt. „Jeszcze nie Znikaj” , na której znalazło się 13 wielowarstwowych kompozycji w języku polskim i angielskim.  Partie smyczkowe, ciepłe brzmienia gitary akustycznej, partie mandoli, mandoliny i kontrabasu łączą się z analogowymi brzmieniami syntezatorów rodem z lat 80tych.

Płyta pojawiła się w salonach Empik oraz innych sklepach muzycznych w całej Polsce.
19 maja 2018 zespół wystąpił w autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego „Markomania”.

Jak dotąd pojawiło się pięć singli z płyty „Jeszcze nie znikaj”, do których nakręcono teledyski, które można obejrzeć na kanale YouTube, jak również regularnie w telewizji TBN, gdzie powstały dwie audycje dedykowane twórczości zespołu: „Jak ogień w nocy” i „Podróżnik” , kręcone w Izraelu „Eli” w reżyserii Krzysztofa Leśniewskiego, „Zazdrosny” oraz tytułowy „Jeszcze nie znikaj”. Wkrótce pojawi się anglojęzyczna wersja piosenki „Podróżnik”, pt. „Traveller”.

W grudniu 2018 Joanna i Łukasz udzielili obszernego wywiadu i pojawili sie na okładce magazynu „Nasze Inspiracje”.

>>> Wysłuchaj audycji <<<

Single zapowiadające płytę to  m.in. „Jak Ogień w Nocy”, „Podróżnik” i „Eli”.

 

Fisheclectic – Podróżnik

 

Fisheclectic – Jak Ogień w Nocy

 

Fisheclectic – Eli

 

Podczas koncertu występują:

  • Joanna Kupczyńska – śpiew, instrumenty klawiszowe
  • Łukasz Kupczyński – Śpiew, skrzypce elektryczne, mandolina, mandola, gitara  basowa, kontrabas elektryczny, instrumenty klawiszowe, komputery
  • Michał Dziuba – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara basowa

 

Prywatnie muzycy tworzą szczęśliwe małżeństwo i są rodzicami  czterech córek:  Kai, Indii, Mileny i Emmy.

Dyskografia muzyków:

  • Łukasz Kupczyński
  • TGD- „Wiara czyni cuda” (2004), „Ps” (2008), „Liczy się każdy dzień.” (2011)
  • Mate.O- „Zapominam siebie” (2006), „Usiądź przy mnie-na żywo” (2011)

 

Joanna i Łukasz Kupczyńscy:

  • MU 24/7 „Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” 2008
  • MU 24/7 „W noc i w dzień ” 2010
  • Fisheclectic „Wejdź”  2012
  • Fisheclectic „Biorę Ciebie”  2015

Fisheclectic „Jeszcze nie Znikaj””  2018